Baremul de corectare la matematica - Evaluarea Nationala 2010

  • Miercuri, 12 mai 2010 17:55
  • |
  • Stiri
mail

Publicam, in format pdf, baremul de corectare al probei de matematica de la Evaluarea Nationala 2010 a elevilor de clasa a opta. Subiectele la matematica le puteti gasi aici.

Comentarii
1.examen
rating-onrating-onrating-onrating-onrating-on

Postat de petrnela in data de Vineri, 17 iunie 2011 20:27
greata
2.exemen
rating-onrating-offrating-offrating-offrating-off

Postat de ce plm? in data de Joi, 16 iunie 2011 18:34
testul la matematica o sa fie mai greu decat cel de la romana asa rugati-va sa va dea ce subiecte au postat astia,daca nu,DRACU' NE-A LUAT!sperati in continuare!
3.exemen
rating-onrating-offrating-offrating-offrating-off

Postat de ce plm? in data de Joi, 16 iunie 2011 18:28
testul la matematica o sa fie mai greu decat cel de la romana asa rugati-va sa va dea ce subiecte au postat astia,daca nu,DRACU' NE-A LUAT!sperati in continuare!
4.exemen
rating-onrating-offrating-offrating-offrating-off

Postat de ce plm? in data de Joi, 16 iunie 2011 18:26
testul la matematica o sa fie mai greu decat cel de la romana asa rugati-va sa va dea ce subiecte au postat astia,daca nu,DRACU' NE-A LUAT!sperati in continuare!
5.exemen
rating-onrating-offrating-offrating-offrating-off

Postat de ce plm? in data de Joi, 16 iunie 2011 18:23
testul la matematica o sa fie mai greu decat cel de la romana asa rugati-va sa va dea ce subiecte au postat astia,daca nu,DRACU' NE-A LUAT!sperati in continuare!
6.rawwwwwwwwwww
rating-onrating-onrating-onrating-offrating-off

Postat de cristina in data de Marţi, 18 mai 2010 23:43
bah la romana am luat 9.40..sh la mate 4.44....km draq am putut sa fak diferenta asta nush.....grea raw mate asta...dao draq
7.:D
rating-onrating-onrating-onrating-onrating-on

Postat de evelinne in data de Marţi, 18 mai 2010 17:54
....subiectele nu au fost chiar asa de grele dar trebuiau gandite;)am luat 9:D:D:
8.USOR
rating-onrating-onrating-onrating-onrating-on

Postat de yoyo in data de Vineri, 14 mai 2010 20:47
am luat 10.00 ne-au dat azi rezultatele. au fost note chiar foarte mari. :P
9.super
rating-onrating-offrating-offrating-offrating-off

Postat de andra in data de Miercuri, 12 mai 2010 21:13
a fst suuperr ushor:x iau 9.80 doar dintr`o neatentie:P
mate
rating-onrating-offrating-offrating-offrating-off

Postat de vali in data de Joi, 13 mai 2010 22:53
vreau sa aflu baremul de corectar e
10.X-(
rating-onrating-offrating-offrating-offrating-off

Postat de Andrada in data de Joi, 13 mai 2010 21:17
usor??? a fost f greu.era mai bn cu tezele unice.asta e o prostie l anul baga alte teste.noi st aici subiecte de experimente...in fiecare an alt test... dak iau 9 e bn
11.super
rating-onrating-onrating-onrating-onrating-on

Postat de leo in data de Joi, 13 mai 2010 20:05
am luat 9.20 a fost usor
12.testarea
rating-onrating-offrating-offrating-offrating-off

Postat de ionut in data de Joi, 13 mai 2010 17:52
Bahh cred ca iau 5! sigur!
13.mate
rating-onrating-offrating-offrating-offrating-off

Postat de anda in data de Miercuri, 12 mai 2010 23:44
doamne am scapat si de asta!!!!!!!!!! iau 100p.. ahh ce bineeeeeeeeee
14.Matematica
rating-onrating-offrating-offrating-offrating-off

Postat de Mada in data de Miercuri, 12 mai 2010 21:18
La romana am luat 9,80 dar la mate nu prea am stiut a fost FOARTE GREU si ma astept cam la 7...:(:(
15.LoL
rating-onrating-onrating-onrating-onrating-on

Postat de Enya in data de Miercuri, 12 mai 2010 20:48
Ba .. Voi Sunteti Stupizi..Cum Drq puteti spune ca a fost USOR !!! .. c. plm .. A fost dificil.. Nu a fost chiar asa de usor cum ziceti voi ;)
16.....
rating-onrating-onrating-onrating-onrating-on

Postat de XanDarK in data de Miercuri, 12 mai 2010 20:40
A fost destul de greu....trebuia sa dea la nivel mediu.....ma rog...la romana am luat 10 la mate sper la fel...m-am verificat si mi-a dat acelasi rezultat la tote exercitiile...Sper sa luam toti notele pe care le asteptam...:XSi cu asta am terminat--->VACANTAAAA,BANCHET,EXCURSII.Un sfarsit de an scolar placut!!!
17.romana
rating-onrating-onrating-onrating-onrating-on

Postat de valy daiu in data de Miercuri, 12 mai 2010 20:40
la romana am loat 9.86 a fost super usor
18.usor
rating-onrating-offrating-offrating-offrating-off

Postat de valy in data de Miercuri, 12 mai 2010 20:38
usorrrrrrrrr iau 10 k asa mia zis dna de mate
19.A fost ok
rating-onrating-onrating-onrating-onrating-on

Postat de Tamy in data de Miercuri, 12 mai 2010 20:24
10 curat sper sa iau!!!M-am consultat cu profesorul de matematica si mi-a spus ca nu am gresit nimic:XLa romana 9.85:X
20.:D
rating-onrating-onrating-onrating-onrating-on

Postat de Lolyx in data de Miercuri, 12 mai 2010 20:10
uhm..subiectele destul de usoare:D...decat la Subiectul III exercitiul 2 am gresit pe la a si b:D ma rog din ce am calculat sper ei eu la un 9,20:D
21.dificil
rating-onrating-offrating-offrating-offrating-off

Postat de Romica in data de Miercuri, 12 mai 2010 19:51
Dificil nu cred ca iau mai mult de 6 :((( Romica
22.cea mai tare teza
rating-onrating-onrating-onrating-onrating-on

Postat de eu in data de Miercuri, 12 mai 2010 19:50
cea mai usoara teza am terminat in ultimele minute da mi-a ajuns timpul dupa cum am vazut baremul am peste 9 am gresit la ultimul ex numai acolo
23.usor
rating-onrating-offrating-offrating-offrating-off

Postat de Alex in data de Miercuri, 12 mai 2010 19:36
A fost foarte usor, nu a fost deloc greu , pt ca au fost exercitii care au verificat teoria, si nu era nevoie sa gandesti prea mult . ;)
24.hm..
rating-onrating-onrating-onrating-onrating-on

Postat de saby in data de Miercuri, 12 mai 2010 19:28
hm..subiectele au fost ok..desi mie nu mi-a ajuns timp..am terminat de sc in ultima secunda..la propriu
25.a fost ft usor
rating-onrating-offrating-offrating-offrating-off

Postat de Iulia in data de Miercuri, 12 mai 2010 19:26
a fost chiar usor.daca ati fi invatat nu vi s-ar fi parut greu...
26.barem
rating-onrating-offrating-offrating-offrating-off

Postat de myhaela in data de Miercuri, 12 mai 2010 19:19
ms mult
27.barem
rating-onrating-onrating-offrating-offrating-off

Postat de myhaela in data de Miercuri, 12 mai 2010 19:00
ce prog imi trebui ca sa pot deschide baremul?
Adobe Reader
rating-onrating-offrating-offrating-offrating-off

Postat de Help in data de Miercuri, 12 mai 2010 19:08
Adobe Reader citeste pdf-urile. Il gasesti gratis pe internet http://get.adobe.com/reader/
28.Super fain
rating-onrating-onrating-onrating-onrating-on

Postat de Alina in data de Miercuri, 12 mai 2010 18:47
au fost superr subiectele ...destul de usoare...asta dak ati si fost pe la orele de math in ultima vreme...:))....mi-au placut si cred k au fost destul de corecte si cuprinzatoare :D
29.a fost foarte ffff greu:((
rating-onrating-offrating-offrating-offrating-off

Postat de akckf in data de Miercuri, 12 mai 2010 18:31
dap ff greu
30.fda
rating-onrating-offrating-offrating-offrating-off

Postat de Damaris in data de Miercuri, 12 mai 2010 18:30
a fost fffff greu:((
31.pff
rating-onrating-offrating-offrating-offrating-off

Postat de Gaby in data de Miercuri, 12 mai 2010 18:28
aa fost chiar greu:((( anu trecut a fost mult mi simplu..rusine pt k ati bagat aceste evaluari in invatamant:((((((
32.as
rating-onrating-offrating-offrating-offrating-off

Postat de sdads in data de Miercuri, 12 mai 2010 18:06
sdadas
33.asa ai asa
rating-onrating-onrating-onrating-offrating-off

Postat de patricia in data de Luni, 24 mai 2010 10:57
testu la matematica mi s-a parut si greu si usor eu am luat 8 50 si chiar sunt multumita dar cel mai mult ma deranjaza ca cei de la ministerul invatamantului chiar ne dau peste cap si asta este cel mai rau.Sa le fie chiar rusine in ce hal am ajuns
Lasa un comentariu... sau intra pe FORUM sa discuti mai multe!

1. Cum catalogati aces articol?
2. Titlul comentariului:
3. Nume:
4. Email: (neafisat)
5. Comentariu:

Culise

Privind lista PNL pentru europarlamentare, constatam cu usurinta ca din primii opt "candidati", cinci sunt femei. Un sugubat ar intreba, pe buna dreptate, unde sunt barbatii partidului. Sau daca acestia mai sunt?! Pentru conformitate le prezentam pe "doamnele de fier" liberale: Adina Valean, Ramona Manescu, Norica Nicolai, Renate Weber si Claudia Benchescu, poate mai "barbate" decat masculii formatiunii politice.

Deputatul Aurel Niculae a părăsit grupul parlamentar al PNL şi va activa ca independent neafiliat. Usor, usor, liberalii o iau pe urmele PPDD-ului care au ajuns fara grup in Senat, in urma demisilor masive.

Senatorul PNL Victor Ciorbea isi va anunta, zilele viitoare, demisia din functia de senator al Romaniei si din cea de membru al Partidului National Liberal. El va ajunge la ASF

Presedintele PNL, Crin Antonescu a inceput sa-si execute contestatarii. La numai cateva ore dupa ce senatorul Sorin Iliesiu a spus ca ar fi cazul ca seful liberal sa faca "un pas in spate" s-a dezlantuit jihadul. Acesta a fost schimbat din functia de secretar PNL al Comisiei de Cultura din Senat.

Pesedistii au racolat pe banda rulanta pana ce si-au cladit in an prezidential o majoritate care devine din ce in ce mai linistita. PSD poate guverna acum atat la Camera Deputatilor, cat si la Senat, fara PNL.

Intre presedintele liberal Crin Antonescu si vicepresedintele Rares Manescu a inceput scandalul. Pe timpuri, buni prieteni, parteneri de spritz si poker, cei doi sunt acum la cutite. Motivul disputei este ministrul Transporturilor, Ramona Manescu, sotia edilului de la 6, pe care Antonescu, nemultumit de prestatia sa, vreo sa o remanieze din Guvern.

In zilele urmatoare, conducerea PNL va mai schimba doi ministrii liberali, Ramona Manescu ( Min. Transporturilor) si Mariana Campeanu (Min. Muncii).

Ultimele scandaluri din USL arata ca alianta scartaie din toate incheieturile. Declaratiile belicoase, de o parte si de cealalata au dau la un impas major. Este doar o problema de timp ca ruptura, sa fie facuta legal. Deocamdata, in tara, cele doua tabere isi cauta aliati in opozitie.

Potrivit unor surse, Sorin Rosca Stanescu cocheteaza cu gandul de a intra in Partidul Conservator, dupa ce a fost exclus cu 47 de voturi pentru si 5 impotriva, din PNL. Daca tratativele se vor finaliza pozitiv, numarul senatorilor PC va ajunge astfel, cu SRS, la 10.

Surse liberale spun ca se asteapta semnalul presedintelui Crin Antonescu pentru a forta "mana" PSD, pentru scoaterea PNL de la Guvernare. Cum nici social-democratii nu mai accepta "derapajele" colegilor de alianta, se prea poate ca dorinta oamenilor lui Crin sa devina realitate.

Vicepremierul Liviu Dragnea pregateste regionalizarea prin descentralizare. Un astfel de proiect ar urma sa treaca printr-o Ordonanta de Urgenta, in luna octombrie.

Pe zi ce trece, primarul Capitalei, Sorin Oprescu pare tot mai ingandurat. Un necunoscator ar spune ca il framanta problemele orasului, cainii vagabonzi sau soselele suspendate... Nimic mai fals. Cica anumite probleme de sanatate, corelate cu faptul ca pupilul sau, Solomon Wingler, a intrat in atentia DNA se afla la baza starii edilului.

Cazut in dizgratia sefului de partid Vasile Blaga, Costica Canacheu, deputatul PDL, nu cu multa carte, se reorienteaza catre PSD. Fiindca e mai mult decat fan Udrea, si a "comis-o" cu vizita in Taiwan, lui Canacheu i s-a aratat usa.

Premierul Victor Ponta, a devenit de negasit, chiar si inaintea concediului, pentru unii dintre oamenii partidului. Liderul sindicatelor Metrorex, Ion Radoi, a facut degeaba anticamera, zile intregi, pe la cabinetul primului ministru. Usa a ramas inchisa. Fervoarea lui Radoi are un scop bine definit.

Mascariciul national, dar ilegitim, Traian Basescu, a gasit inchis la Ciresica si a pus-o de un sprit, pe vapor. In amintirea vremurilor cand nu vanduse chiar toata flota. Cu un tricou Lacoste, ceas cu bratara de piele (tocmai potrivit pentru astfel de evenimente), in sort si slapi, ilegalul de la Cotroceni a mai stricat o poza. Hlizindu-se la fel de tamp, ca si in pictorialul, deja celebru, cu zeci de popi.

Spatiu Publicitar
Raspunde